LYMFOTAPING


Lymfotaping je speciální technika nalepování pružných pásek v souladu s lymfatickým systémem a zásadami lymfodrenáže. Dochází k prodloužení lymfodrenáže, nebo k samotné aktivitě v lymfatickém systému. Vlastní lymfotaping patří do technik kineziotapingu.


Uplatnění:

- prodloužení účinku lymfodrenáže

- dlouhodobá podpora lymfatického systému

- úleva od bolesti

- odstranění otoků

- urychlení regenerace po úrazech a operacích

- podpoření rehabilitačních technik

- odstranění křečovitých stavůKINEZIOTAPING


Nalepené pásky (tapy) vydrží na těle 3-5 dnů. S tapy je možno se sprchovat, koupat, jen je nutné se vyvarovat přímého tepla jako je sauna, fén, aj. Po namočení osušte "tejp" pouze ručníkem. Samozřejmě platí, že čím déle bude pod vodou, tím dříve se odlepí.


Účinky KINEZIOTAPU:

- zmírňuje chronické, či akutní bolesti

- podporuje svaly v pohybu

- uvolňuje nahromaděnou lymfu

- koriguje postavení kloubů


Nejčastější použití:

- bolesti šlach a svalů

- nestabilita kloubů

- tenisový, golfový loket

- bolesti a úrazy kloubů

- podpora lymfatického a krevního systému

- syndrom karpálního tunelu

- uvolnění SI skloubení

- po úrazech, při rekonvalescenci a rehabilitaci

- zamrzlé rameno, aj.


Kontraindikace:

- otevřené rány

- kožní problémy hnisavé a ekzémy

- akutní trombózy

- maligní melanom kůže

- popáleniny kůže

- akutní onemocnění


Ceník - 3,-Kč/1cm tapu + aplikaceRelaxační (aroma) masáž


Jedná se o masáž zaměřená na odpočinek od všedního stresu. Vlivem různých esenciálních olejů a jemného propracování svalů dojde k uvolnění fyzickému i psychickému.


Klasická masáž


Tato masáž je zaměřená na prohřátí a prokrvení jednotlivých partií vašeho těla. Různými hmaty docílím komplexního uvolnění zatuhlých svalů.


Sportovní masáž


Tento druh masáže je určen především pro aktivní sportovce, to ovšem nevylučuje, že byste na tuto masáž nemohli ani vy, jakožto sportovci pasivní. Sportovní masáž se provádí před podáním výkonu, po výkonu, ale i mezi jednotlivými výkony (různé turnaje, soutěže, aj.).


Lávové kameny


Při masáži horkými lávovými kameny dochází k hlubokému prohřátí a uvolnění celého organismu, což blahodárně působí na odstranění únavy, bolesti svalů a kloubů, stresu a napětí.


Manuální lymfodrenáž


Tato speciální ručně prováděná masáž má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Za pomoci jemné techniky, dané specifickými hmaty, se pod určitým tlakem, tempem a pořadím aktivuje lymfatický (mízní) systém vašeho těla.


Účinky lymfodrenáže - celulitida, migrény, otoky a detoxikace organismu. Také příznivě působí na imunitní systém člověka a obranyschopnost celého těla.


Jemné mobilizační techniky


Jedná se o kombinované techniky pro odblokování páteře s prvky Thai masáže, akupresurou plosky nohy, šíje a hlavy. Automobilizační cviky cílené pro jednotlivé úseky páteře.


Dornova metoda a Breussova masáž


Jde o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních poloch. Narovnává kosterní aparát a uvolňuje uskřinuté nervy.